• poradím s aranží, nástrojovým obsazením, vývojem skladby
  • pomohu doladit celek a vyznění vašeho projektu
  • navrhnu, připravím nahrávací postup a plán
  • ve studiu hudebně i zvukově pohlídám nahrávané party
  • podle vašich představ nahraji, smíchám, zmasteruji
  • interpretačně, produkčně a zvukově jsem se podílel na mnoha CD
  • ukázky mé práce

Tempus

Název CD: Bludička , rok vydání 2023
Zvuková ukázka ze skladby: Brána podsvětí

Víc jak rok jsem průběžně pracoval s Lindou Ravenna na podobě nového CD kapely Tempus. Do mé péče mi svěřili nejen zvukový design, ale i produkci celého alba... Video Nesplněná Touha video

Výkřiky břich

Název CD: Archiv , rok vydání 2020
Zvuková ukázka ze skladby: Toužíš si někomu postesknouti
Nástroj: fagot

Po absolutoriu brněnské konzervatoře jsem od Ivana Palackého dostal nabídku hrát na fagot s kapelou Výkřiky břich, kde jsem postupně získal první zkušenosti s alternativní hudbou. V roce 1991 jsme v brněnském studiu Audioline nahráli skladby, které jsou v remaserované podobě, vedle záznamů z různých koncertů, součástí CD Archiv.

Sledě, živé sledě

Název CD: Miláček vytváří krajinu , rok vydání 1998
Zvuková ukázka ze skladby: Rozpočítadlo
Nástroj: fagot

S triem Sledě, živé sledě (Ivan Palacký, Jennifer de Felice, Broněk Šmid) jsem hrál v rozmezí roku 1997 – 2002 na fagot a klarinet. S kapelou jsme vystupovali na festivalech, koncertech a klubové scéně České republiky, Slovenska, Rakouska, Belgie, Francie, Itálie, Španělska... Na první desku Miláček vytváří krajinu jsem nahrál fagot a podílel se na produkci a zvuku.

Sledě, živé sledě

Název CD: Rostliny! Rostliny! , rok vydání 2000
Zvuková ukázka ze skladby: Brusel
Nástroj: klarinet, tenor saxofon

Druhou desku Rostliny! Rostliny! jsme s kapelou nahráli v roce 2000. Hraji zde na fagot, klarinet, saxofon, podílel jsem se na produkci a zvuku.

99 fotografií

Název CD: Jaroslav Pulicar 99 fotografií , rok vydání 2004
Zvuková ukázka ze skladby: 99 fotografií
Nástroj: klarinety

Skladbu 99 fotografií jsem nahrál pro fotografa Jaroslava Pulicara. Zadáním bylo hudbou podpořit jeho fotografie tak, aby byl využit pouze jeden nástroj, klarinet nebo fagot. Vybral jsem klarinet, který mi umožnil lépe využít různé barvy nástroje. Udržet 22 minut nepřetržité hudby v jednom nástroji pro mě nakonec bylo tak složité, že jsem se neubránil zvukové koláži. Jeden nástroj jsem ale zachoval.
Odkaz na celou skladbu video

Budoár staré dámy

Název CD: Kostřičky , rok vydání 2020
Zvuková ukázka ze skladby: Pustopad
Nástroj: fagot

Se souborem Budoár staré dámy spolupracuji od roku 2001 převážně jako zvukový mistr, hudební poradce a zřídka interpretačně. Na poslední CD Kostřičky, v produkci Tomáše Vtípila, jsem do skladby Pustopad nahrál fagot.

Tady To Máš

Název CD: Ryba Květovoň , rok vydání 2020
Zvuková ukázka ze skladby: Ona a on
Nástroj: tenor saxofon

S Tomášem Kytnarem a souborem Tady To Máš spolupracuji dlouhé roky nejen jako zvukový mistr, ale i produkčně a interpretačně. Na klarinet, fagot, tenor a baryton saxofon, jsem účinkoval na deskách Tady To Máš Zase, Tady To Máš Takhle, Sme len hostia na zemi, Krajina diamantov, Ryba Květovoň

Už jsme doma

Název CD: Pět ran do čepice , rok vydání 2019
Zvuková ukázka ze skladby: Červotoč Artur
Nástroj: tenor saxofon

S kapelou Už jsme doma dlouhodobě spolupracuji jako zvukař a od roku 2010 se podílím na nahrávání, mixu a masteringu jejich alb. CD Pět ran do čepice vzniklo na námět večerníčku Krysáci a do dvou písní jsem byl přizván dohrát saxofonový part.

Tempus

Název CD: Spellbound , rok vydání 2020
Zvuková ukázka ze skladby: Spellbound

S Lindou Ravenna a jejím souborem Tempus jsem se poprvé potkal v roce 2020. Jejich tvorba mě okamžitě zaujala rozmanitým použitím netradičních akustických nástrojů a propojením world, folk a rokové hudby. S kapelou jsem produkčně a zvukově spolupracoval na singlu Spellbound. Odkaz na video

Háječek

Název CD: V Ostopovicích v krajním domě , rok vydání 2020
Zvuková ukázka ze skladby: V Brně na Špimberku

Na konci roku 2020 jsem byl osloven k produkci a nahrávání CD V Ostopovicích v krajním domě. Vedle lidové muziky HM Hájek a sólistů se na CD postupně objeví dětský folklorní sboubor Háječek, ostopovická chasa a FS Vosopovčáci. Záznam vznikl během dvou dnů na ZUŠ Střelice a zachycuje upřímnou lidovou atmosféru, písně z Ostopovic a blízkého okolí.

BezoBratři

Název CD: Desátý den trní , rok vydání 2014
Zvuková ukázka ze skladby: Na zelených kopcách

Se souborem BezoBratři jsem produkčně a zvukově spolupracoval na všech jeho deskách. Debut Bezceler oslovil vydavatelství Indies, které ho zařadilo mezi své tituly. Druhé album Bezobav získalo žánrovou cenu Anděl 2010 v kategorii world music a třetí CD Desátý den trní bylo v roce 2014 na cenu Anděl nominováno.

Big Band Grupa

Název CD: Big Band Grupa , rok vydání 2010
Zvuková ukázka ze skladby: Jungle Boogie

Big Band Grupa, swingový orchestr složený z žáků Základní umělecké školy Střelice. V roce 2010 jsem se zvukově a produkčně podílel na nahrávce první generace žáků tohoto orchestru. Záznam vznikl ve spolupráci s Petrem Prokopem v Tonstudiu, mix a mastering potom proběhl ve školním studiu ZUŠ Střelice.